Jak uwodzić, by uwieść? Nie tylko na chwilę, ale nawet przekonać kobietę, by zechciała zostać w życiu mężczyzny na dłużej? Niektórzy stosują wyuczone teksy lub podchodzą bardziej ambitnie, sięgając po sprawdzone techniki. Faktycznie, uwodzenie kobiet to coś, czego z całą pewnością można się nauczyć. Pytanie tylko, jak to zrobić? Oto kilka sprawdzonych źródeł wiedzy.

Przewodnik po uwodzeniu

Poradniki książkowe cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem. Półki księgarni aż uginają się od złotych rad, ujętych w takiej formie. Czy warto je kupować? Raczej nie zaszkodzi. Przede wszystkim dlatego, że czytanie generalnie wzbogaca życie i poprawia zdolności komunikacyjne, między innymi słownictwo. Umiejętność wysławiania się jest natomiast bardzo przydatna podczas uwodzenia kobiet. Generalnie jednak poradniki poruszające ten temat mają jeszcze inne zalety. Pozwalają zwrócić uwagę na dotychczas bagatelizowane szczegóły, związane z zachowaniem lub sposobem myślenia. Efektywne uwodzenie kobiet nie zaczyna się wbrew pozorom od opanowania technik tak zwanego ,,bajerowania” kobiet. Na początku często trzeba zmienić podejście do własnej osoby.

Na witrynie uwodzenie.org można przeczytać znacznie więcej ciekawych informacji dotyczących uwodzenia.

Zadbać nie tylko o swój zewnętrzny wygląd, ale również o to, co w przysłowiowej duszy gra. Od samego czytania mężczyzna zapewne nie stanie się pewniejszy siebie. Jednak krokiem milowym będzie już samo dostrzeżenie faktu, że samoocena kuleje. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, nawet jeżeli na co dzień zmaga się z negatywnymi konsekwencjami braku wiary w siebie. Dotyczy to zresztą nie tylko wspomnianego poczucia własnej wartości, ale też wielu innych cech osobowości, przydatnych w uwodzeniu. Często nie dostrzega się braków na tym polu, dopóki nie sięgnie się po książkę psychologiczną, której autor dokładnie opisuje takie problemy.

Praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy

Jeżeli lekturę poradników ma się za sobą, można sprawdzić, jak uwodzenie kobiet odbywa się w praktyce. Temu służą natomiast kursy poświęcone rozwijaniu właśnie takiej umiejętności. Co ciekawe, w Polsce tego rodzaju formuły znajduje się bardzo prosto. W większych miastach kursy i szkolenia organizowane są regularnie i to przez więcej niż tylko jedną firmę. Jeżeli z uwodzeniem wciąż ma się problemy, na pewno nie zaszkodzi wybrać się na takie zajęcia. Warto jednak zwrócić uwagę na ich program. Czasami bowiem kurs sprowadza się do omówienia tematu i ewentualnej dyskusji z uczestnikami. Zdarzają się jednak prowadzący preferujący bardziej aktywne podejście do uwodzenia.

Już po krótkim wstępie zabierają swoich kursantów na miasto i zachęcają do pierwszych prób zagadnięcia nieznajomej kobiety. Może się to wydawać techniką ekstremalną, ale w wielu przypadkach bardzo dobrze się sprawdza. Uczestnicy kursu zyskują bowiem szansę przetestowania swojej wiedzy na bieżąco. A każdą wpadkę można od razu omówić i wyciągnąć z niej wnioski. Tego rodzaju szkolenia tylko pozornie są wyłącznie dla odważnych. Wręcz przeciwnie, mile widziany jest tam każdy, kto ma wolę opanowania sztuki uwodzenia płci pięknej.