Banki działające na polskim rynku zatrudniają specjalistę do sprzedaży swoich usług i produktów, którym jest doradca kredytowy. System bankowy nieustannie się zmienia, tak, więc powstaje wiele nowych propozycji dla ludności a jedną z najważniejszych gałęzi działalności banków, jest udzielanie kredytów.

Kim jest doradca kredytowy?

Wzrasta liczba produktów kredytowych, pojawiają się nowe programy kredytowe, a osoby pragnące ubiegać się o udzielenie kredytu muszą uzyskać wyczerpujące informacje w tym zakresie od doradców kredytowych. Można stwierdzić, że specjalista ten jest rodzajem filtra, który pomaga kredytobiorcy zorientować się w konkretnym zagadnieniu.

Współpraca potencjalnego kredytobiorcy i doradcy kredytowego rozpoczyna się od konsultacji i zorientowaniu klienta na temat produktów kredytowych, z których może on korzystać w banku. Rozmowy powinny wyjaśnić cel uzyskania kredytu (pożyczki), ponieważ może on być na zakup nieruchomości, zwiększenie kapitału firmy, zakup samochodu itp.

Specjalista działający na rynku usług bankowych przeprowadza wstępną kontrolę nad zdolnością kredytową klienta, sprawdza czy kredytobiorca jest uwzględniony w rejestrze dłużników. W ten sposób doradca kredytowy sprawdza się historię kredytową klienta.

Szybki kontakt do niezależnego doradcy kredytowego znajdziesz na stronie tomaszwostal.pl – sprawdź usługi

Podczas spotkania z doradcą kredytowym można uzgodnić walutę kredytu, okres jego spłaty, stopę procentową, jego zabezpieczenie. Jeżeli weryfikacja klienta przebiegnie pozytywnie, bank może udzielić kredytu, a doradca dokonuje ostatecznych korekt warunków, zobowiązań kredytowych, które wymagają uzgodnienia z klientem.

Doradca kredytowy jest zobowiązany do uwzględnienia wszystkich możliwych niuansów, które mogą wpłynąć na relacje między bankiem a klientem.

Konsultując się z doradcą kredytowym klient może liczyć na:

  • Podjęcie przez doradcę decyzji o celowości udzielenia kredytu (pożyczki) klientowi, a także dalsze rozpatrzenie jego wniosku.
  • Przedstawienie propozycji ofert wielu banków, spośród których można wybrać najbardziej ciekawą ofertę.
  • Poinformowanie klienta o konieczności zgromadzenia niezbędnych dokumentów, które należy składać do kredytu, z uwzględnieniem terminów i specyfiki rodzaju kredytu. Pomoc w skompletowaniu koniecznych dokumentów.
  • Negocjacje z deweloperami sprzedającymi nieruchomości.
  • Negocjacja z bankiem w sprawie dodatkowego obniżenia oprocentowania na dany produkt bankowy.
  • Ustalenie powodów odmowy wydania pozytywnej decyzji o zaakceptowaniu tego wniosku, umożliwiając wprowadzenie zmian w wymaganiach stawianych przez bank.

Dlaczego warto korzystać z usług doradcy kredytowego?

Decydując się na ubieganie się o kredyt np. na zakup nieruchomości i korzystając ze wsparcia doradcy kredytowego, trzeba wiedzieć, że jego pomoc nie wiąże się z żadnymi kosztami. Wynagrodzenie za jego usługi wypłacają banki, z którymi on współpracuje. Samodzielne przygotowanie wniosku nie jest łatwym zadaniem, doradca kredytowy posiada doświadczenie i przygotuje taki wniosek w imieniu klienta.

Ważna jest również terminowość dostarczenia do banku dokumentów wpływających na pozytywną decyzję kredytową, doradca sporządza listę takich dokumentów, według której kredytobiorca gromadzi i je dostarcza. Wybór najlepszej opcji spośród ofert różnych banków, wbrew pozorom nie jest łatwy, trzeba wczytywać się we wszystkie kruczki, które wpływają na wysokość raty kredytu i dodatkowe opłaty manipulacyjne. Doradca kredytowy jest na bieżąco z takimi zagadnieniami i potrafi skutecznie doradzić najbardziej korzystną ofertę.